x
Novinky

České dukáty mají nového ředitele Radka Šultu

České dukáty mají nového ředitele Radka Šultu

Společnost ČESKÉ DUKÁTY přivítala v dubnu nového ředitele a jednatele Radka Šultu. „Jsem si jist, že jeho celoživotní manažerské zkušenosti, ale i jeho lidské vlastnosti, jsou přesně to, co ČESKÉ DUKÁTY v současné době potřebují,“ řekl zakladatel společnosti Vladimír Olmr.

Radek Šulta působil například jako ředitel České mincovny, v poslední době řídil obchod a marketing ve společnosti Crystalex. Proč se rozhodl vrátit do oboru? „Mincovnictví, sběratelství a numismatika jsou natolik atraktivní, že se dostanou takříkajíc pod kůži každému, kdo se v této komunitě pohybuje. Snoubí se zde design a krása se řemeslným zpracováním, ale s komerčním přesahem, což vnímám jako manažerskou výzvu,“ řekl Šulta.

ČESKÉ DUKÁTY by si podle něj měly udržet dosavadní zaměření na sběratele a numismatiky, což znamená pečlivý výběr témat do emisního plánu ve spolupráci s předními výtvarníky, medailéry a garanty z akademické obce, dále samozřejmě špičkovou ražbu, včetně obalů a certifikátů.

A protože produkty se značkou ČESKÉ DUKÁTY nabízejí jedinečnou kombinaci fyzických drahých kovů s umělecko-sběratelskou hodnotou, nízkým nákladem a číslováním, určitý prostor vidí v segmentu „smart“ investorů.

Na počátku byli čeští panovníci

ČESKÉ DUKÁTY s.r.o. vznikly v roce 2016 z nadšení a touhy realizovat ražbu Na paměť českých králů a královen. „Bylo těžké najít kolegy, odborníky, kteří tomuto projektu – i mně osobně – uvěří a budou ochotni s touto značkou spojit své jméno a prestiž. Nebylo snadné přesvědčit první zákazníky o tom, že právě investice do produktů ČESKÝCH DUKÁTŮ je tou nejlepší možnou volbou při rozhodováni se o investici do drahých kovů a umění našich úžasných medailérů,“ vzpomíná Vladimír Olmr s tím, že první čtyři roky byly skutečně těžké. „Paradoxně nás tato situace posílila a vytvořila se zde skvělá parta lidí, kteří dokázali nemožné. Meziroční nárůst počtu zákazníků, produktů a tržeb přesahuje desítky, stovky procent. Máme velké plány a těšíme se na budoucnost,“ uzavírá.

Právě zmíněný růst si vyžádal novou posilu do malého „rodinného“ týmu společnosti. Dnes jsou totiž ČESKÉ DUKÁTY významnou firmou, která realizuje dukátové ražby, tisk pamětních listů v podobě bankovky (tzv. paměťovky) a také například monumentální vydavatelský počin Kronika první republiky. Podporuje české medailéry, podílí se na zviditelnění medailérského či ryteckého řemesla a svým důrazem na nekompromisní kvalitu pečuje o všeobecnou kultivaci numismatického trhu.

Emisní plán na rok 2022 obsahuje například medaile Židovská Praha, Karel IV., Karel Engliš nebo Franz Kafka. Pamětní tisky ve formě bankovky budou připomínat Gregora Johanna Mendela, Antonína Švehlu a 33 let svobody.

V souvislosti s aktuální situací financovaly ČESKÉ DUKÁTY mimo své plánované emise výrobu charitativní paměťovky Sláva Ukrajině! Všechny peníze z jejího prodeje jsou určené na nákup obranných prostředků a zdravotnického materiálu na Ukrajinu prostřednictvím organizace Paměť národa. Zanedlouho dojde k předání prvních 10 milionů Kč, což je zhruba třetina z plánovaného výnosu. O této události vás budeme s předstihem informovat.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico