x

O nás

Jak to vše začalo a proč to děláme?
about 1

„Chtěl jsem sbírat medaile s českými panovníky. Hledal jsem koncepční sérii, která by připomínala naši historii, ale nic takového jsem nenašel. A proto jsem založil firmu České dukáty,“ říká Vladimír Olmr, nadšený sběratel a majitel úspěšné rodinné firmy SOPO.

about 2

V roce 2016 se Vladimír Olmr spojil s nejlepšími odborníky v oboru mincovnictví a pustil se s nimi svou vlastní cestou. Na dvacetiletou pouť, během které jeho společnost České dukáty uvede 40 medailí v rámci sběratelského cyklu s titulem Dukátové ražby na paměť českých králů a královen. „Jistotu v tom, že jsem se vydal správným směrem, mi dalo spojení tří osobností, bez nichž by České dukáty nevznikly, a to historičky Věry Němečkové, akademického sochaře a medailéra Zbyňka Fojtů a předního odborníka v oboru platidel Jaroslava Moravce.“

Naše dukátové medaile čerpají z odkazu a tradice československých svatováclavských dukátů z období první republiky. Ryzostí, hmotností, průměrem i provedením věrně odpovídají svému prvorepublikovému předobrazu. Všechny medaile (dukátové i ty stříbrné) vydáváme ve velmi nízkých nákladech. Číslujeme je v mincovní ploše. Razidla po vyražení celého nákladu protokolárně znehodnocujeme. Postupně připomeneme odkaz významných panovníků – vydáním medailí v letech jejich významných výročí, až do roku 2035. Prvním panovníkem vyraženým v rámci cyklu se stal symbolicky Karel IV. při příležitosti 700. výročí narození.

about 3
about 4

Naše sběratelské cykly mají jasnou koncepci a špičkovou uměleckou a řemeslnou kvalitu. To je také jeden z nutných předpokladů pro možné zhodnocení pamětních medailí v budoucnosti. Emisní plán budujeme a rozšiřujeme postupně. Prvořadá je pro nás kvalita témat a autorů. Chceme si udržet punc jedinečnosti. Perfektní servis a individuální přístup jsou pro nás samozřejmostí. Důvěra zákazníků je v našem oboru na prvním místě. „Ručím svou osobou a svou pověstí, danou tím, co jsem dosud vybudoval. Mám dostatečně silné rodinné a finanční zázemí a tým špičkových odborníků kolem sebe,“ potvrzuje Vladimír Olmr.

 

Že se jedná o jedinečný projekt, dokládá i původ medailí vydávaných Českými dukáty. Razí je pro nás Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, která je zárukou špičkové kvality. Přes čtvrt století produkuje oběžné a pamětní mince pro český stát. Za tuto relativně krátkou dobu si vydobyla renomé na tuzemském i zahraničním trhu. „Mincovna dodnes drží tradiční řemeslné postupy při výrobě pamětních mincí a medailí. A jejich řemeslo je krásně vidět i na kvalitě provedení Českých dukátů,“ uzavírá Vladimír Olmr.

Zajímá vás více?
kontaktujte nás
chcete se zeptat?
odběr newsletteru