x

O nás

Jak to vše začalo a proč to děláme?
about 1

„Chtěl jsem sbírat medaile s českými panovníky. Hledal jsem koncepční sérii, která by připomínala naši historii, ale nic takového jsem nenašel. Nakonec jsem se rozhodl, že ji vydám sám,“ říká Vladimír Olmr, duchovní otec Českých dukátů, nadšený sběratel a majitel úspěšné rodinné firmy SOPO.

Pro její zaměstnance nechal vyrazit pamětní medaile u příležitosti 20. výročí firmy.

about 2

V roce 2016 se Vladimír Olmr spojil s nejlepšími odborníky v oboru mincovnictví a pustil se s nimi svou vlastní cestou. Na dvacetiletou pouť, během které jeho společnost České dukáty uvede 40 medailí v rámci sběratelského cyklu s titulem Dukátové ražby na paměť českých králů a královen. „Jistotu v tom, že jsem se vydal správným směrem, mi dalo spojení tří osobností, bez nichž by České dukáty nevznikly, a to historičky Věry Němečkové, akademického sochaře a medailéra Zbyňka Fojtů a předního odborníka v oboru platidel Jaroslava Moravce.“

Naše dukátové medaile čerpají z odkazu a tradice československých svatováclavských dukátů z období první republiky. Ryzostí, hmotností, průměrem i provedením věrně odpovídají svému prvorepublikovému předobrazu. Všechny medaile (dukátové i ty stříbrné) vydáváme ve velmi nízkých nákladech. Číslujeme je v mincovní ploše. Razidla po vyražení celého nákladu protokolárně znehodnocujeme. Postupně připomeneme odkaz významných panovníků – vydáním medailí v letech jejich významných výročí, až do roku 2035. Prvním panovníkem vyraženým v rámci cyklu se stal symbolicky Karel IV. při příležitosti 700. výročí narození.

about 3
about 4

Naše sběratelské cykly mají jasnou koncepci a špičkovou uměleckou a řemeslnou kvalitu. To je také jeden z nutných předpokladů pro možné zhodnocení pamětních medailí v budoucnosti. Emisní plán budujeme a rozšiřujeme postupně. Prvořadá je pro nás kvalita témat a autorů. Chceme si udržet punc jedinečnosti. Perfektní servis a individuální přístup jsou pro nás samozřejmostí. Důvěra zákazníků je v našem oboru na prvním místě. „Ručím svou osobou a svou pověstí, danou tím, co jsem dosud vybudoval. Mám dostatečně silné rodinné a finanční zázemí a tým špičkových odborníků kolem sebe,“ potvrzuje Vladimír Olmr.

 

Že se jedná o jedinečný projekt, dokládá i původ medailí vydávaných Českými dukáty. Razí je pro nás Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, která je zárukou špičkové kvality. Přes čtvrt století produkuje oběžné a pamětní mince pro český stát. Za tuto relativně krátkou dobu si vydobyla renomé na tuzemském i zahraničním trhu. „Mincovna dodnes drží tradiční řemeslné postupy při výrobě pamětních mincí a medailí. A jejich řemeslo je krásně vidět i na kvalitě provedení Českých dukátů,“ uzavírá Vladimír Olmr.

Zajímá vás více?
kontaktujte nás
chcete se zeptat?
odběr newsletteru