x
Na paměť českých králů a královen

Rudolf II. Habsburský

Sada zlatých dukátů
Limitovaná emise pouze40Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 62,85 g
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 155 000
Vyprodáno
Rudolf II. Habsburský
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na dukátových medailích celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Dukátové medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Rudolf II. Habsburský

Averz : Rudolf II. portrétován již mnohokrát, pro grafické návrhy a reliéf jsem vybral portrét od Hanse von Aachen, jednoho z nejvýznamnějších malířů pozdního manýrismu na dvoře císaře Rudolfa II. v Praze. Jeho portréty patří k tomu nejlepšímu, co v té době vzniklo. Snažil jsem se v reliéfu zachytit zvláštní výraz obličeje s charakteristickou fyziognomií - předsunutou dolní čelistí, mohutnými víčky atd. a typickým módním prvkem - manýristickým límcem a kloboukem.

Reverz : Za relativně dlouhé vlády Rudolfa II. bylo vyraženo mnoho různých typů mincí, pro reliéf dukátu a dvoudukátu jsem vybral minci - dukát vyražený v pražské mincovně. Zaujal mě postoj císaře, tzv. kontrapost s předsunutou nohou (figura nepůsobí strnule) a také umístění erbů českého a uherského království po stranách.

Hlavním kompozičním prvkem reverzu pětidukátu a desetidukátu je pohled na Pražský hrad s podhradím za Rudolfa II., dominantou je nedostavěná katedrála, především jižní věž s renezančním zakončením a tzv. matematická věž. Praha byla v té době sídlem mnoha učenců a umělců, byli to např. Tycho Brahe, Johannes Kepler a mnoho dalších, proto jsem kompozici doplnil astronomickými přístroji, které jsou v dolní části dukátu. I u těchto dukátů jsem začlenil do kompozice erby českého a uherského království.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru