x
Na paměť českých králů a královen

Marie Terezie

Stříbrná medaile
odražek dukátu info
Limitovaná ražba pouze50Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Ag 999 / 1000
Hmotnost: 2,00 g
Průměr: 19,75 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 990
Koupit

Potřebujete individuální způsob financování?

Kontaktujte našeho obchodního zástupce, který vám vysvětlí jeho možnosti.

Marie Terezie
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na stříbrných medailích (autentických odražcích dukátových medailí) celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Stříbrné medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované, každý sběratel získá vlastní ražební číslo, které má garantované od první do poslední emise.

Chci koupit celou kolekci
CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Marie Terezie

Averz : Marie Terezie je zde zpodobněna ve středním věku, z tohoto období pochází také nejvíc jejích portrétů, v opisu je uvedeno jméno této císařovny. Inspiroval jsem se obrazem, na kterém je vladařka zachycena s jemným úsměvem. Podobizny z tohoto období jejího života patří k těm nejznámějším.

Reverz : U dukátu a dvoudukátu je zobrazena mince, která pochází z mincovní reformy Marie Terezie. Název této mince v českých zemích zlidověl do názvu „1 grešl“. Mince se svým výtvarným pojetím a jasnou modelací reliéfu asi nejlépe hodí do této řady dukátů. Pod tímto platidlem jsou v opisu umístěny letopočty 1717–2017.

Zato pětidukát a desetidukát mají na svých reverzních stranách půdorys části vojenské pevnosti Terezín. Kromě typického pravoúhlého rozvržení ulic tohoto pevnostního města zaujme monumentální systém hradeb, které z ptačího pohledu působí velmi výtvarně.

Plán pevnosti je bez zobrazení tzv. Malé pevnosti, kde za 2. světové války byly mučírny a vězení nacistického Německa. Právě proti agresivní politice rozpínavého Pruska byla tato pevnost postavena.

Ve spodní části dukátu jsou opět letopočty 1717 – 2017.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
Přečtěte si zajímavé příběhy ze života našich panovníků
Ročenka Českých dukátů
OTEVŘÍT ROČENKU
chcete se zeptat?
odběr newsletteru