x
Novinky

Zlatý dukát sv. Ludmila - další mimořádná ražba Českých dukátů

Zlatý dukát sv. Ludmila - další mimořádná ražba Českých dukátů

V roce 2021 si připomínáme výročí úmrtí patronky české země sv. Ludmily, první světice a historicky doložené kněžny, manželky Bořivoje I. a babičky sv. Václava. Ludmila žila v době, kdy k nám přicházelo křesťanství, probíhala konfrontace mezi náboženstvími, panovnickými rody, Velkou Moravou, Bavorskem a Saskem.

Tyto vztahy, poznamenané krutostí a násilím, určovaly směřování a postavení české státnosti v evropském prostoru a dějinách. Ludmila je dokázala výrazně ovlivňovat. Ovšem spor se snachou Drahomírou, matkou sv. Václava, vyústil v její krutou vraždu.


Zlatý dukát sv. Ludmila - další mimořádná ražba Českých dukátů

Osobnost sv. Ludmily a její láska k bližním, mírnost, štědrost, vůle ustoupit, být moudrou vládkyní, manželkou i babičkou s láskou vychovávající svého vnuka sv. Václava jsou pro nás stále inspirativní.

Proto jsme se rozhodli uctít její památku ražbou zlatých dukátů z dílny ak. sochaře a medailéra Vladimíra Oppla. Cena dukátu sv. Ludmily bude 10 490 Kč, průměr 9,75 mm, hmotnost 3,49 g a bude vyraženo pouhých 110 ks.

Díky velkému zájmu, je již polovina emisního nákladu rezervována, pokud byste měli zájem o rezervaci, kontaktujte prosím pana Stanislava Olmra, ať již telefonem nebo e-mailem a on vše zařídí k Vaší plné spokojenosti.

Pokud Vás zajímají podrobnosti ze života v. Ludmily, přečtěte si náš článek "Svatá Ludmila byla matkou chudých, světlem slepých a pomocnicí vdov i sirotků" nebo si pusťte video přednášky nazvané "Ludmila: Kněžna a světice", kterou zorganizoval spolek Svatá Ludmila 1100 let, se kterým České dukáty spolupracují.

Doporučujeme
Svatá Ludmila
Svatá Ludmila
zobrazit dukát
zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico