x
Novinky

Přijďte si na Sběratele prohlédnout naše nejnovější ražby

Přijďte si na Sběratele prohlédnout naše nejnovější ražby

Veletrh Sběratel je největším setkáním sběratelů ve střední Evropě, uskuteční se 7. – 8. září 2018 v pražských Letňanech. Stánek Českých dukátů na něm, již potřetí v řadě, nebude chybět. V Letňanech ukážeme dvě žhavé novinky ze své dílny.

Tou první je zatím poslední přírůstek do sběratelského cyklu Na paměť českých králů a královen: dukátové a stříbrné medaile české a polské královny Elišky Rejčky. V těchto dnech, konkrétně 1. září 2018, si připomínáme 730. výročí narození této významné panovnice.

Odborný poradce a garant sběratelského cyklu, docentka Věra Němečková z Univerzity Hradec Králové, vnímá její význam takto: „Jako dědička polského trůnu byla cennou politickou devizou. Ve dvanácti letech si ji přivedl na pražský dvůr český král Václav II. a v roce 1303 ji pojal za ženu. Po jeho smrti byla provdána za nově zvoleného českého krále Rudolfa I. Habsburského, ale ani toto manželství nevydrželo dlouho. Podruhé ovdovělá královna se usídlila v Hradci (později zvaném Králové), kde založila katedrálu sv. Ducha a po dobu deseti let vedla skvělý dvůr.“ Eliščino působení v Hradci Králové je místními vnímáno jako jeden z hospodářských a kulturních vrcholů dějin města.

Druhou novinkou v pořadí bude poodhalení opony nového projektu, který České dukáty připravují s největším českým nakladatelstvím Albatros Media. V říjnu si připomeneme sto let ode dne, kdy byla založena Československá republika.Toto výročí nás inspirovalo k práci na projektu, který uvedeme pod názvem Kronika první republiky. Společně s Albatrosem postupně vydáme jednadvacet knih autorů Pavla Kosatíka a Jaroslava Moravce a jednadvacet sad pamětních medailí významných českých medailérů.

Přijďte si na Sběratele prohlédnout naše nejnovější ražby

KRONIKA zachytí události politického, kulturního a společenského dění v prvorepublikovém Československu a pojedná rovněž o otázkách měnových. To vše na stránkách knih i v reliéfu pamětních medailí. Každý díl obsáhne události jednoho roku, každý rok, počínaje tím letošním, vyjde jeden díl. KRONIKA věnovaná přelomovému roku 1918 půjde do prodeje letos v říjnu. Knihu doplní sada čtyř pamětních medailí akademických sochařů Jiřího Harcuby, Vladimíra Oppla a Zbyňka Fojtů a akademického malíře Vladimíra Pavlici. Na Sběrateli vystavíme sádrové modely, první odražky medailí i maketu exkluzivní knihy. Přijďte se na ně podívat, a pokud Vás osloví, tak si KRONIKU i zarezervovat. Náklad bude totiž velmi omezený. V každém roce vznikne pouhých 21 kusů knihy se sadou zlatých dukátových medailí a 100 kusů knihy se sadou stříbrných medailí.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico