x
Novinky

Paměťovka „Jaromír Jágr 50“ už se tiskne

Paměťovka „Jaromír Jágr 50“ už se tiskne

Výroba pamětního tisku v podobě bankovky, vydaného k padesátinám Jaromíra Jágra, přešla do finále. Sám Jaromír Jágr dnes ve Státní tiskárně cenin dohlížel na to, jak tiskový stroj Cavomit razí na ceninový papír logo Triple Gold Club.

Tím se celý proces výroby paměťovek – zahrnující několik tiskařských technik a číslování – završil a v červnu se začnou rozesílat všem, kdo si je stačili včas objednat.

Když totiž Jaromír Jágr v den svých narozenin letos v únoru zveřejnil záměr vydání tohoto unikátního tisku, trvalo jen několik hodin, než se celý náklad – 10 tisíc výtisků – vyprodal.


Pamětní tisk v podobě bankovky se svým portrétem na lícové straně a kresbou Staroměstského náměstí na rubové straně představil Jágr v Síni slávy českého hokeje. „Jsem rád, že po mně něco takového zůstane,“ řekl hokejista s tím, že podle jeho názoru nikdo z jeho kolegů v Americe „svou bankovku“ nemá.  „Přesněji jde o Pamětní tisk v podobě bankovky, ale i tak není mnoho osobností, které se svou vlastní paměťovkou mohou pochlubit. Těším mě, že jakmile tisk paměťovky ve Státní tiskárně dokončíme, Jaromír Jágr se mezi ně zařadí,“ zmínil Tomáš Hebelka, generální ředitel tiskárny.

Autorka grafického návrhu je akademická malířka Eva Hašková, která spolupracovala s osvědčeným rytcem Martinem Srbem. Paměťovku s portrétem Jaromíra Jágra vydává společnost ČESKÉ DUKÁTY. Specializuje se na hodnotné dukátové ražby a další sběratelské předměty s historickou tematikou.

Paměťovka „Jaromír Jágr 50“ už se tiskne

Hokejový útočník Jaromír Jágr, který působil na nejvyšší světové úrovni v mnoha klubech NHL, je celosvětově respektovanou a uznávanou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob.

S českou reprezentací vyhrál olympijský hokejový turnaj v Naganu roku 1998 a dvakrát mistrovství světa (2005, 2010). V roce 2005 se stal členem Triple Gold Clubu. Ten sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže: Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. V současnosti je hráčem a vlastníkem extraligového klubu Rytíři Kladno. V roce 2008 byl Jaromír Jágr uveden do Síně slávy českého hokeje.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico