x
Novinky

Nové zlaté a stříbrné medaile na počest Jiřího z Poděbrad

Nové zlaté a stříbrné medaile na počest Jiřího z Poděbrad

K velkému výročí 600 let od narození významného panovníka, českého krále a vizionáře Jiřího z Poděbrad jsme vydali novou pamětní medaili cyklu Na paměť českých králů a královen. Jejím autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů.

Jako vždy v tomto cyklu jsou ve zlatě i stříbře k dispozici dukáty, dvoudukáty, pětidukáty a desetidukáty. Navíc i sběratelské sady a kolekce.

Vše vydáváme v nízkých emisích, zlatý desetidukát pouze v 10 kusech, zlatý pětidukát ve 40 kusech, zlatý dvoudukát ve 110 ks a nejvíce je zlatých dukátů - 210 ks. Ve stříbře je to vždy po 50 kusech.

Zajímavé informace o Jiřím z Poděbrad a návrhu nové medaile jsme uvedli v článku "Dnes slavíme výročí 600 let od narození českého krále Jiřího z Poděbrad".

Nové zlaté a stříbrné medaile na počest Jiřího z Poděbrad

Reverzu pětidukátu a desetidukátu dominuje jezdecká socha Jiřího z Poděbrad symbolizující jeho sílu a vojenské schopnosti. Autorem sochy je Bohuslav Schnirch a socha stojí na náměstí v Poděbradech.
Dukát a dvoudukáty mají na reverzu královskou pečeť s dominantním českým lvem uprostřed, která má vyjímečnou výtvarnou úroveň.

Více historických informací o Jiřím z Poděbrad se můžete dočíst v tomto článku.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico