x
Novinky

Nová paměťovka Českých dukátů tentokrát na pomoc Ukrajině

Nová paměťovka Českých dukátů tentokrát na pomoc Ukrajině

Podpora, jaké se dostává Ukrajině ze strany českých občanů, firem a institucí, je mimořádná. Společnost České dukáty se rozhodla pomáhat tím, co umí nejlépe. Vydavatel dukátů a pamětních tisků ve tvaru bankovky přichází s další „paměťovkou“ s ukrajinskými motivy.

Stoprocentní výtěžek z jejího prodeje bude poslán na účet Post Bellum – Paměti národa. Tedy organizace, která je silným partnerem schopným vynaložit prostředky transparentně, účelně a rychle. Očekávaný příspěvek může dosáhnout částky přes 30 milionů korun.

Nová paměťovka Českých dukátů tentokrát na pomoc Ukrajině

Pamětní tisk ve tvaru bankovky navrhla akademická malířka Eva Hašková, zkušená autorka cenin a známek, a to v symbolické modro-žluté barvě. Na líci je detail sochy Berehynia – symbolu svobody – vztyčené na Náměstí Nezávislosti v Kyjevě. Rub zobrazuje nejstarší kostel hlavního města Ukrajiny, chrám sv. Sofie. Tisk paměťovky má na starost dlouhodobý partner Českých dukátů – Státní tiskárna cenin. Je vytištěna ofsetem na papíře s vodoznakem lipového listu, nechybí číslování knihtiskem. Vyjde v nákladu 20 tisíc kusů a bude dodávána v elegantním obalu.

Poprvé se veřejnosti představí na akci Společně pro Ukrajinu, která se koná 3. 4. v Praze na Letné.

Všichni tvůrci i zúčastněné firmy se vzdávají veškerého zisku z tohoto projektu a pokryjí i výrobní náklady.

Paměťovku lze zakoupit za 1500,- Kč na webu 2022ukrajina.cz. K dispozici je zde také omezené množství grafických listů a plakátů s hlavním motivem.

Organizace Post Bellum financuje z darů výhradně obranné prostředky a zdravotnický materiál, které také ihned distribuuje na postižená místa.


zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico