x
Novinky

Kronika první republiky Druhý díl - rok 1919

Kronika první republiky  Druhý díl - rok 1919

Jste hrdým vlastníkem prvního dílu? Nebo teprve uvažujete o této exkluzivní sběratelské příležitosti? Zanedlouho spatří světlo světa
2. díl cyklu jednadvaceti knih a sad pamětních medailí.

Jediná publikace svého druhu


21 knih, které budou mapovat každý rok první republiky. Období, po které naše republika existovala. Přesně 21 let můžete budovat tuto unikátní historickou sbírku.

Nyní se dostáváme k roku 1919. Jak naše republika zvládla druhý rok své existence? Co předcházelo zavedení české měny? Dokonalý pohled do minulosti vám umožní renomovaní autoři JUDr. Pavel Kosatík a JUDr. Jaroslav Moravec, Ph.D.


Kronika první republiky  Druhý díl - rok 1919

Ojedinělá investiční příležitost

Součásti knihy jsou čtyři investiční medaile připomínající zásadní události roku a můžete je pořídit ve zlaté nebo stříbrné variantě.

Dukát
Zobrazí tragické úmrtí Milana Rastislava Štefánika. Jeho portrét vyhotovil přední český medailér Zbyněk Fojtů.

Dvoudukát
Motiv mince připomene schválení záborového zákona. Autorem je Josef Oplištil, známý sochař, medailér a pedagog.

Pětidukát
Podobizna Aloise Rašína je vzpomínkou na zavedení české měny. Společně na této medaili pracovali Jiří Harcuba a Petra Brodská.

Desetidukát
Mince nám připomíná vydání první státovky. Motiv ze státovky 100 Kč z díla Alfonse Muchy připravil medailér Asamat Baltaev.

Kronika první republiky  Druhý díl - rok 1919

Limitovaná edice


Opět bude vydáno pouze 21 kusů zlaté edice a 100 stříbrné edice. Tak neváhejte, více jich nikdy nebude. Pořiďte si další díl sbírky, která se může stát perlou vašeho rodinného dědictví.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru