x
Novinky

ČESKÉ DUKÁTY jsou partnerem oslav výročí 200 let G. J. Mendela

ČESKÉ DUKÁTY jsou partnerem oslav výročí 200 let G. J. Mendela

V Brně chystají velký festival na počest Mendela. Na Mendlově náměstí v Brně se ve dnech 17. – 24. 7. 2022 uskuteční oslavy 200. výročí narození zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela.

Festival, na kterém se snoubí věda, víra a zábava, je určený pro všechny věkové skupiny. Pořádá jej Společně, o.p.s. a ČESKÉ DUKÁTY jsou jedním z partnerů.

Naše paměťovka (dostupná na www.200mendel.cz) s G. J. Mendelem bude dárkem pro významné vědce, kteří vystoupí na mezinárodní genetické konferenci. Je mezi nimi i několik nositelů Nobelovy ceny. Zároveň si ji budou moci zakoupit i návštěvníci festivalu.

Přichystány jsou popularizačně-naučné aktivity, komentované prohlídky areálu augustiniánského opatství, odborné přednášky a bohatý doprovodný kulturní program.

Jedním z vrcholů oslav bude slavnostní koncert Filharmonie Brno a Českého filharmonického sboru v pátek 22. 7. 2022, který uvede Janáčkovu Glagolskou mši (Janáček v klášteře za doby Gregora Johanna Mendela vyrůstal a učil se hudbě) a světovou premiéru skladby jednoho z nejvyhledávanějších světových skladatelů současnosti Tigrana Mansuriana, kterou pro oslavu Mendela zkomponoval. Oslavy budou také přímo v Mendelově rodišti v obci Vražné.

zajímavosti a novinky
Přečtěte si
Další články
chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico