x
Pocta českým medailérům

Židovská Praha – sada dvou medailí

Sada
Sada pamětních medailí
Limitovaná emise pouze30Ks
Autor: ak. sochař Vladimír Oppl
Materiál: stříbro, tombak
 
Cena 14 900
Vyprodáno
POCTA ČESKÝM MEDAILÉRŮM

Společnost České dukáty se rozhodla uctít umění našich předních medailérů a oslovit je s nabídkou, aby vytvořili své vysněné dílo a odprezentovali tak své nejlepší náměty a své jedinečné umění. Autorům jsme nabídli absolutní svobodu ve výběru námětu, tak, aby bylo vše podřízeno jen jejich invenci. Vzniká tak unikátní soubor pamětních medailí, který je věnován výlučně tomu nejlepšímu od těch nejlepších.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ VLADIMÍRA OPPLA
Představení medaile
Židovská Praha

Akademický sochař a medailér Vladimír Oppl se v autorském cyklu „Pocta medailérům“ rozhodl uctít vliv židovské kultury na dějiny Prahy.

Židovská komunita vytvořila silnou a svébytnou společnost, která dokázala přes veškerá protivenství ovlivňovat a formovat po staletí běh dějin. V samém centru Prahy vzniklo místo plné tajemství, silné víry a soudržnosti, které až do současnosti přitahuje pozornost a vzbuzuje oprávněnou úctu a stále se halí do roušky fantazie a mystiky.

Averzu vévodí fiktivní portrét ústřední postavy židovských dějin vztahujících se ke středověké Praze. Jde o portrét rabína Löwa, hebrejského mystika, učence a vědce, současníka Rudolfa II., osobnosti, která nás dodnes fascinuje.

Na reverzu jsou zobrazeny náhrobky z židovského hřbitova, místa plného tajemství a motiv klenby z jedné z nejkrásnějších evropských synagog –⁠ španělské synagogy postavené v maurském stylu v Praze.

chcete se zeptat?
odběr newsletteru