x
Pamětní medaile

Václav Havel

Zlatý dukát
Limitovaná emise pouze89Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 3,49 g
Průměr: 19,75 mm
 
Cena 8 900
Vyprodáno
Václav Havel
NAŠE MOTIVACE
Jedinečná osobnost, jedinečný okamžik

V roce, kdy uplyne třicet let od sametové revoluce, se zdá připomenutí jejího hlavního protagonisty Václava Havla (1936-2011) ve formě vydání pamětní medaile jako zákonité a logické.

V jeho osobě si připomínáme ideály svobody a demokracie, v jejichž jménu se tato revoluce uskutečnila a jimiž se Václav Havel řídil i později, kdy třináct let působil ve funkci československého, respektive českého prezidenta.

Jeho prostřednictvím si vlastně připomínáme to nejlepší z naší nedávné historie. Sloužíme památce člověka, v jehož osobnosti se spojovaly schopnosti demokratického myslitele i tvořivého praktika. Demokracie v jeho pojetí nebyla pouhou teorií, ale celoživotní náplní pro muže činu.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Václav Havel

Averz :

Portrétů Václava Havla bylo již uděláno hodně, proto jsem se snažil najít nejvhodnější fotografie z té doby. Vymodeloval jsem několik variant, než jsem dospěl k finálnímu návrhu. Nejdůležitější mi připadal výraz v očích a zachycení jemného úsměvu.

Reverz :

Z více námětů jsem vybral motiv s klíči tzv. "poslední zvonění pro komunistický režim", je to pro mě jeden z nejsilnějších symbolů listopadu 1989.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
Přečtěte si zajímavé příběhy ze života našich panovníků
Ročenka Českých dukátů
OTEVŘÍT ROČENKU
chcete se zeptat?
odběr newsletteru