x
Pamětní medaile

Václav Havel

Zlatý dukát
Limitovaná emise pouze89Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 3,49 g
Průměr: 19,75 mm
 
Cena 8 900
Vyprodáno
Václav Havel
NAŠE MOTIVACE
Jedinečná osobnost, jedinečný okamžik

V roce, kdy uplyne třicet let od sametové revoluce, se zdá připomenutí jejího hlavního protagonisty Václava Havla (1936-2011) ve formě vydání pamětní medaile jako zákonité a logické.

V jeho osobě si připomínáme ideály svobody a demokracie, v jejichž jménu se tato revoluce uskutečnila a jimiž se Václav Havel řídil i později, kdy třináct let působil ve funkci československého, respektive českého prezidenta.

Jeho prostřednictvím si vlastně připomínáme to nejlepší z naší nedávné historie. Sloužíme památce člověka, v jehož osobnosti se spojovaly schopnosti demokratického myslitele i tvořivého praktika. Demokracie v jeho pojetí nebyla pouhou teorií, ale celoživotní náplní pro muže činu.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Václav Havel

Averz :

Portrétů Václava Havla bylo již uděláno hodně, proto jsem se snažil najít nejvhodnější fotografie z té doby. Vymodeloval jsem několik variant, než jsem dospěl k finálnímu návrhu. Nejdůležitější mi připadal výraz v očích a zachycení jemného úsměvu.

Reverz :

Z více námětů jsem vybral motiv s klíči tzv. "poslední zvonění pro komunistický režim", je to pro mě jeden z nejsilnějších symbolů listopadu 1989.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru