x
Na paměť českých králů a královen

Matyáš II. Habsburský

Zlatý dukát
Limitovaná emise pouze210Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 3,49 g
Průměr: 19,75 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 9 900
Koupit
Matyáš II. Habsburský
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na dukátových medailích celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Dukátové medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Matyáš II. Habsburský

Averz : U portrétu jsem čerpal ze dvou dobových obrazů. Vzniklo několik kresebných návrhů, na kterých jsem se snažil zachytit panovníkovu povahu. Šlo o ctižádostivého muže, který byl pro získání politické moci ochoten podniknout takřka cokoliv. Na medaili je zachycen v pozdně renesančním oděvu s krejzlem.

Reverz : U pětidukátu a desetidukátu jsem vybral impozantní stavbu z areálu Pražského hradu, tzv. Matyášovu bránu nacházející se na prvním nádvoří. Je to jediná významná památka, která se zachovala z období krátké vlády tohoto panovníka. Matyáš II. není v českých zemích vnímán pozitivně. Jedním z důvodů je také přemístění hlavního města monarchie do Vídně.

U dukátu a dvoudukátu jsem vybíral mince z období panování Matyáše II. K realizaci jsem zvolil zlatý dukát. Přišel mi nejvhodnější nejen tím, že se jedná o dukát, ale i svým motivem. Císař je na něm znázorněn ve vojenském brnění, které pro něj bylo typické.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
Přečtěte si zajímavé příběhy ze života našich panovníků
Ročenka Českých dukátů
OTEVŘÍT ROČENKU
chcete se zeptat?
odběr newsletteru