x
Stříbrná edice

Kronika první republiky

Sada

Díl první - Rok 1918

Vydáno100Ks

Potřebujete individuální způsob financování?

Kontaktujte našeho obchodního zástupce, který vám vysvětlí jeho možnosti.

Stříbrná číslovaná edice knihy
Sada čtyř stříbrných medailí
Luxusní balení kompletu
Certifikát pravosti
 
Cena celkem 25 000
chci koupit stříbrnou edici
Díl první - Rok 1918
CO JE KRONIKA PRVNÍ REPUBLIKY

Jedinečná kniha doprovázená sadou stříbrných medailí

Komplet stříbrných medailí (odražků dukátů) špičkových českých medailérů a knihy renomovaných historiků je nejen neopakovatelnou sběratelskou příležitostí, ale také velmi důstojnou poctou slavné době formování moderního Československého státu.

CO OBSAHUJE KNIHA A STŘÍBRNÉ MEDAILE

Stříbrná edice roku 1918

Jednadvacet dílů

Stoleté výročí vzniku první Československé republiky, které 28. října roku 2018 oslavíme, nás inspirovalo k vydání cyklu jednadvaceti knih a jednadvaceti sad pamětních medailí pod názvem Kronika první republiky. Kronika bude vycházet postupně, každý rok jeden díl. Postupně pojedná o jednotlivých letech, které formovaly Československo v období vymezeném letopočty 1918–1938. Projekt je společným počinem Českých dukátů a největšího nakladatelského domu Albatros Media.

Kronika první republiky - sada
Kronika první republiky - kniha

Kniha

Kniha je dílem renomovaných autorů JUDr. Pavla Kosatíka a JUDr. Jaroslava Moravce, Ph.D. První jmenovaný je v současnosti velmi vytěžovaným autorem zabývajícím se především novodobou historií. Pro jeho způsob psaní je charakteristické hledání příběhu za životopisnými daty, rozhodnutími a činy. Z jeho pera vzešla první část Kroniky, která popisuje historické události jednotlivých let.

Druhý jmenovaný se již od studií zabývá měnovými systémy na našem území. V této oblasti platí za špičkového odborníka, absolvoval semináře pořádané velkými zahraničními institucemi bdícími nad světovými měnovými systémy, je také zástupcem v pracovních skupinách expertů zabývajících se emisí platidel a jejich ochranou proti padělání. Od roku 1989 přednesl přes 200 přednášek a v odborné literatuře publikoval na 250 článků. Jaroslav Moravec připravil druhou část Kroniky, která popisuje historii peněžnictví a jeho vývoj v jednotlivých letech.

Dukátové medaile

Pro realizaci čtveřice dukátových medailí jsme vybrali špičkové české medailéry.
Stříbrné medaile jsou pak jejich odražky, tj. vycházejí z identických návrhů jako dukáty. Raženy jsou do ryzího stříbra.

Odražek dukátu s portrétem T. G. Masaryka je realizací nevydaného sádrového modelu ak. soch. Jiřího Harcuby. Dnes již bohužel zesnulý autor patřil mezi ikony české medailérské školy. Dílo mohlo spatřit světlo světa díky laskavosti paní Zdeny Harcubové a České národní banky, v jejímž archivu jsou sádrové modely uloženy. Úpravy sádrových modelů pro účely výroby se chopili ak. mal. Vladimír Pavlica (averzní strana) a velký přítel Jiřího Harcuby ak. soch. Jiří Dostál (reverzní strana).

Odražek dvoudukátu je realizací portrétu Edvarda Beneše od ak. soch. Vladimíra Oppla. Odražek pětidukátu se slovanským motivem z nátisku poukázky Zemské banky království Českého podle kresby Alfonse Muchy mistrně zpracoval ak. soch. Zbyněk Fojtů. Odražek desetidukátu je konečně dílem ak. mal. Vladimíra Pavlici a je věnován samotnému založení Československa a jeho zakladatelům T. G. Masarykovi, Edvardu Benešovi a M. R. Štěfánikovi.

Kronika první republiky - mince
Přečtěte si zajímavé příběhy ze života našich panovníků
Ročenka Českých dukátů
OTEVŘÍT ROČENKU
Kolekce sad stříbrných odražků dukátů
Sběratelská kolekce
Raženo
250Ks
Cena
63 000
Kolekce stříbrných odražků pětidukátů
Sběratelská kolekce
999 / 1000, 12 g
Raženo
50Ks
Cena
17 600
Kolekce stříbrných odražků desetidukátů
Sběratelská kolekce
999 / 1000, 23 g
Raženo
50Ks
Cena
35 200
chcete se zeptat?
odběr newsletteru